O nas

Głównym celem strony Chemiatomy.pl jest promowanie chemii za pomocą ciekawych materiałów, zaskakujących informacji i poważnej wiedzy, ale podanej w łatwo przyswajalny sposób. Chcemy ułatwiać zrozumienie i motywować do polubienia chemii, szczególnie młodzież (powyżej 18 lat), która dopiero zaczyna swoją przygodę z tą niezwykłą dziedziną nauki.

Poszczególne sekcje na stronie zawierają szczegółowe informacje na temat historii i rozwoju chemii, jej głównych obszarów zastosowania oraz obiecujących odkryć, które być może zostaną wprowadzone w najbliższej przyszłości.

Polecamy zwłaszcza materiały opracowywane przez naszych ambasadorów – studentów warszawskich i wrocławskich Politechnik i Uniwersytetów. Adrianna Cytryniak (Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego), Justyna Mielnik (Wydział Biotechnologii Politechniki Wrocławskiej), Adam Rajkiewicz (Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego) oraz Łukasz Żrodowski (Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej) publikują cyklicznie artykuły na bliskie im tematy. Znajdziecie je wszystkie w zakładce Blog – http://chemiatomy.pl/category/blog/. Rzetelnej wiedzy dostarczają nam eksperci z Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Instytutu Chemii Przemysłowej – materiały te znajdziecie w zakładce Artykuły – http://chemiatomy.pl/category/artykuly/.

Całości serwisu patronuje i jest jego inicjatorem BASF Polska. Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu), lakiery oraz katalizatory samochodowe. Funkcjonują tu m.in. zakłady w Środzie Śląskiej koło Wrocławia (katalizatory) i w Myślenicach koło Krakowa. Jesteśmy w Polsce partnerem firm z bardzo wielu gałęzi przemysłu. Zatrudniamy tu około 700 pracowników, a obroty BASF w Polsce w 2015 roku wyniosły 760 milionów Euro. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dążącą do lepszej ochrony klimatu, promującą inteligentną energię i popularyzującą edukację chemiczną.

Od 2010 roku BASF Polska jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego dla dzieci
i młodzieży w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odwiedzanego rocznie przez blisko 10 tys. osób.

W 2015 roku BASF Polska zainicjowała Partnerstwa z czterema polskimi uczelniami – Uniwersytetami Warszawskim i Wrocławskim oraz Politechnikami – Warszawską i Wrocławską. Efektem współpracy jest wybranie spośród studentów wspomnianych ambasadorów profilu edukacyjnego chemiatomy na Facebooku. W 2016 roku wspólnie z BASF Polska ambasadorowie łączą siły i „inteligentną energię” na rzecz promocji chemii w Polsce.

Więcej informacji na www.basf.pl oraz na naszym profilu chemiatomy na Facebook.

Razem z nami odkryj fascynujący świat chemii!